Soczewki okularowe

Okulary dobrane do potrzeb

Wzrok. Indywidualnie projektowane soczewki mają wiele zalet.

Osoby ceniące komfort i wygodę powinny wypróbować soczewki indywidualnie dostosowane do potrzeb konkretnego użytkownika.

Osobom z wadą wzroku okulary towarzyszą niemal codziennie. Jednak dobre okulary to takie, których użytkownik prawie nie zauważa. Muszą dawać nie tylko komfort widzenia, ale również być lekkie, wygodne i idealnie dopasowane do twarzy.

Nasze wymagania zmieniają się zależnie od sytuacji, chcemy dobrze widzieć zarówno siedząc w biurze, uprawiając sport, podczas jazdy samochodem, na spacerze, w półmroku, jak również w ostrym słońcu. Taki komfort dają soczewki progresywne, dzięki którym nie trzeba zmieniać okularów na takie do czytania i do widzenia na dalsze odległości.

Soczewki progresywne

Dawniej do korekcji odległości bliskich i dali w jednych okularach stosowano soczewki dwuogniskowe z wyraźną linią podziału. Oprócz tego, że jest to mało estetyczne rozwiązanie, zapewnia ostre widzenie tylko na odległości do czytania, tzn. 30 do 40 cm oraz dal, tj. powyżej dwóch metrów.

Okulary progresywne to technologiczna ewolucja soczewek dwuogniskowych. Nie ma wyraźnego podziału obszarów do dali i bliży przez co okulary wyglądają jak zwykłe do dali. Płynne przejście mocy zapewnia ostre widzenie na każdą odległość: do dali, obszarów pośrednich i bliży.

soczewki okularowe
soczewki okularowe

Indywidualnie dobrane

Osoby ceniące wygodę i komfort widzenia powinny zastanowić się nad wyborem soczewek indywidualnie projektowanych na potrzeby danego użytkownika. Są robione niestandardowo, w oparciu o indywidualne parametry, takie jak rozstaw źrenic, kształt twarzy, jak również dopasowanie i kształt oprawek.

Soczewki Impression uwzględniają charakter pracy i codzienną aktywność osoby dla której są dobierane. Obserwowane obiekty nie są zniekształcone, a obszary widzenia są maksymalnie szerokie. Oczy w taki soczewkach nie przemęczają się, co daje komfort widzenia przez cały dzień.

Estetyka wykonania

Okulary służą nie tylko do korekcji wzroku. Podkreślają styl i osobowość, bez względu na to, czy jest on stonowany, czy ekstrawagancki. Okulary mogą stworzyć srogi lub łagodny wyraz twarzy, promieniować dynamizmem lub luzem, wyrażać ekstrawagancję lub skromność. Nie powinny zniekształcać twarzy, ale być atutem w naszym wyglądzie. Podobnie jak ubiór, okulary świadczą o nastawieniu do życia, stylu i wyczuciu smaku.

Każda osoba nosząca okulary wie, jak ważne jest ich właściwe dobranie do kształtu twarzy. Indywidualnie projektowane soczewki dają możliwość dopasowania nawet do nietypowego kształtu oprawek. Dzięki idealnej koordynacji z oprawką, soczewki są optymalnie cienkie i estetyczne.

soczewki okularowe

Skonsultuj z lekarzem

Kupowanie soczewek bez konsultacji z profesjonalistą noże mieć katastrofalne skutki dla naszego wzroku. W większości przypadków optyk jest w stanie przepisać właściwych okularów. Ma on wykształcenie zawodowe, sprzęt techniczny do dokładnego określenia wady wzroku i zalecenia właściwych okularów. Jednak optycy nie mogą postawić diagnozy medycznej i w takim przypadku powinni zalecić wizytę u specjalisty.

Wystawienie recepty lub sprawdzenie wzroku jest procedurą określaną jako “refrakcja” i jest procesem złożonym. Profesjonalista ma doświadczenie, narzędzia wysokiej technologii i umiejętności, aby wypisać dokładną receptę określającą Twoją korekcję wzroku.

Jeśli oprawy nie są dopasowane indywidualnie do twarzy użytkownika – jak to się dzieje w przypadku gotowych okularów – oczy mogą ulegać zwiększonemu obciążeniu oraz może wystąpić niezgodność wady wzroku z soczewkami. Lepiej wydać więcej na okulary „skrojone na miarę” niż pogarszać swój wzrok źle dobranymi soczewkami. (oprac. ab)

Scroll Up